Warning: Use of undefined constant action - assumed 'action' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/28/d328608659/htdocs/pac_wisconsin/wp-content/plugins/jquery-drop-down-menu-plugin/jquery-drop-down-menu.php on line 63
Our Polonia | May 2010 (PL) | Polish American Congress – Wisconsin

Our Polonia | May 2010 (PL)

Bądźmy razem w tej tragedii

Chciałbym wszystkim moim Rodakom złożyć szczere kondolencje z powodu naszej ogromnej straty. Niech ta tragedia połączy nas w smutku.

Kongres Polonii Amerykańskiej w Wisconsin znowu mówi po polsku! Pragnę Państwa poinformować, że pod koniec marca zostałem wybrany na funkcję Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej w Wisconsin. Moim marzeniem jest, aby  w Kongresie działało więcej Polaków urodzonych w Polsce, aby Kongres organizował więcej programów o Polsce, jej wspaniałej historii i kulturze. Do tego potrzeba nam więcej osób wykształconych w Polsce. Jaka będzie Polonia jutro- zależy to tylko od nas wszystkich.Zapraszam Was wszystkich do współpracy i liczę na Waszą pomoc.

Waldemar Biniecki , Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej w Wisconsin.

Zebrania Kongresu (zakreśl proszę w swoim kalendarzu i przyjdź)

Zebrania ogólne Kongresu odbywają się w Polskim Centrum w następujących dniach:

  • Wtorek 3 czerwca, godz. 18.00
  • Sobota  18 września, godz. 10.00 rano
  • Sobota  4 grudnia, godz. 10.00 rano

Już wkrótce…

Niedziela 2 maja – pragniemy uhonorować doroczną nagrodą naszą wspaniałą Adę Dziewianowską. Lunchon spnsorowany jest przez Komitet Pułaskiego. Koktail rozpoczyna się o 12.30. Lunch o 13.00. Po więcej informacji proszę dzwonić do Sharon Haberski (414) 282-2473.

Piątek i sobota 4 i 5 czerwca – UWM i dział  studiów polskich goszczą konferencję: The Polish Institute of Arts & Sciences Conference.”  Po więcej informacji  proszę dzwonić do dr. Dona Pienkosia (414) 332-6289.

Piątek-niedzieli 18-20 czerwca – Polski Festiwal w Milwaukee- zapraszamy jak corocznie. Polskie tańce, muzyka, kuchnia i wiele innych atrakcji. I my też tam będziemy.

Edmund Banasikowski

7 kwietnia pożegnaliśmy wieloletniego Prezesa KPA w Wisconsin. Pan Banasikowski zmarł w wieku 96 . Pułkownik Edmund Banasikowski poświęcił całe swoje życie dla Polski. Walczył w II   Wojnie Światowej potem na emigracji działał w Radiu Wolna Europa prowadząc audycje dla rodaków w Polsce. Pojechał do  wolnej Polski ,aby usłyszeć i zobaczyć salut armatni na jego cześć i odebrać odznaczenie z rąk Prezydenta Lecha Wałęsy. Wspomnienie o Panu Edmundzie było opublikowane w Milwaukee Journal Sentinel- 7 kwietnia.

Restauracja Pomnika Kościuszki

W lutym przegłosowaliśmy dotację $ 500 dolarów na restaurację pomnika. (przypominamy,że pomnik rdzewieje szczególnie w przedniej nodze konia ). Z całego serca popieramy inicjatywę restauracji pomnika przez fundację adwokata  Claude’a Krawczyka. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu: (414) 276-5000.

Strona internetowa KPA

Chcielibyśmy  zbudować naszą  stonę na miarę Polonii w Wisconsin. Ma ona informować o tym co się dzieje w życiu Polonii, być ponad podziałami i łączyć nie dzielić Polonię.Chcemy przez nią edukować nasze przyszłe pokolenia, aby pamięć o nas Polakach nie zginęła tu na obczyźnie. Jeśli macie Państwo ciekawe pomysły proszę o email: biniecki@gmail.com

Członkostwo

Kongres Polonii Amerykańskiej jest jedyną organizacją o charakterze politycznym.Posiada swoje biura w Waszyngtonie i Chicago. Posiada organizacje  w większości stanów w USA. Składka roczna wynosi jedyne $25.     Nie stój z boku! Przyjdź do nas!

Executive Officers

Waldek Biniecki, President
Nina Nowakowski, Woman Vice-President
Tadeusz Cisek, Man Vice-President
Mark Pienkos, Secretary
Luanne Landgraf, Treasurer
Ryszard Zuzanski, Sergeant-At-Arms
Donald Pienkos, National Director PAC
John Pienkos, National Director PAC

Directors

Judith Free
Clare Gaouette
Carole Gillette
Sharon Haberski
Jeanette Holmquist
Robert Kaminski
Neal Pease
Hedy Rabiega
Diane Reeve
Ron Witkowiak

Bookmark and Share
Tuesday, May 11th, 2010 Newsletter